Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

        Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Valilik Toplantı salonunda yapıldı.  Altı aylık periyodlar halinde yapılan toplantıya Vali Yardımcımız Hasan Ruhi YAYLACI, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Zeki YILDIRIM’ın yanı sıra Düzce Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Göç İdaresi İl Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, KOSGEB İl Müdürlüğü, Kent Konseyi Kadın Meclisi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Düzce Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi, Düzce Kadın Konukevi Müdürlüğü, Denizatı Kadın Derneği, Nilüfer Kadın Kooperatifi, Roman Kadınlar Derneği temsilcileri katıldılar.          Yapılan toplantıda İl Müdürlüğümüz adına bağlı kuruluşumuz Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Hülya ARIKBOĞA sunum gerçekleştirdi. Yapılan sunumda ŞÖNİM ve Kadın Konukevi Müdürlüğü’nün kadınlara yönelik hizmetleri hakkında bilgiler verildi. ARIKBOĞA sunumunda; ŞÖNİM ve Kadın Konukevi Müdürlüğü olarak, 2017 yılında 1184 kadın, 159 erkek, 175 çocuk olmak üzere toplam 1518 kişiye hizmet verildiğini söyledi. 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi ’ne dair kanun kapsamında; 6284 tedbir takip sisteminden alınan UYAP verilerine göre; 2017 yılında 661 önleyici tedbir ve 60 koruyucu tedbir kararı alındığını ve yine 2017 yılında 110 psikolojik destek, 12 mesleki destek, 337 rehberlik ve danışma, 20 hukuki destek hizmeti verildiğini söyledi.
Hülya ARIKBOĞA yaptığı sunumda;

 “2017 proje etkinliklerimiz kapsamında; 19 Ocak 2017 tarihinde Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi kapsamında,
İl Müdürlüğümüzde ve bağlı kuruluşlarımızda çalışan meslek elemanlarımıza Travma Eğitimi verildi.

2 Haziran 2017 tarihinde Düzce Kadın Konukevi’nden hizmet alan kadınlar ile beraber Düzce Konuralp Müzesi ziyaret edildi.

20.09.2017 tarihinde Düzce Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı doğrultusunda Valilik konferans salonunda  ‘Aile İçi Şiddet ve Medya’ konulu konferans düzenlendi. 

26 Eylül 2017 tarihinde Düzce ŞÖNİM’ de Ağaköyü, Aziziye, Beyciler, Çay, Karaca, Karahacımusa ve Hasanlar Köyü Mahallelerinin muhtarlarının katılımıyla ‘Erken Yaşta ve Zorla Evlilikler’ konulu eğitim verildi ve toplantı düzenlendi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında düzenlenen etkinlikler ise; 25 Kasım 2017 tarihinde Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde konferans salonunda etkinlik düzenlendi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında Düzce Halk Eğitim Merkezinde kadın kursiyerlere yönelik  eğitim düzenlendi.  

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde stant açıldı.

25 Kasım etkinlikleri Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde kapsamına bilgilendirici el broşürleri dağıtıldı ve ŞÖNİM hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında Düzce İl Jandarma Komutanlığında jandarma personeline yönelik eğitim düzenlendi. Düzenlenen eğitime 24 personel katıldı.

2017 Aralık ayında Düzce’nin Akçakoca, Yığılca, Cumayeri, Kaynaşlı ve Gölyaka ilçelerinde Muhtarlara yönelik Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Seminerleri düzenlendi. “ dedi.


Sonraki Sayfa: Velilere "Evlilik ve Aile Hayatı" Konulu Eğitim

Önceki Sayfa : Otizm Eylem Planı İl İzleme ve Değerlendirme Kurul Toplantısı Düzenlendi